&amp;lt;iframe src="https://www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-P3WK3JG"&lt;br /&gt;<br /> height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden"&amp;gt;&amp;lt;/iframe&amp;gt;

Rahim Alma Ameliyatı

Rahim alma ameliyatı günümüzde en çok uygulanan cerrahi müdahalelerden biridir. Temelde toplumumuzda rahim alma operasyonlarına biraz ön yargı ile yaklaşılmaktadır. Birçok kadın bu operasyon sonrasında cinsel hayatının bitmesi veya kadınsal özelliklerinin gitmesi gibi kaygılar yaşar. Ancak bu gibi durumlar tamamen yanlış inanç kalıplarından kaynaklanır. Çünkü kesinlikle böyle bir durum söz konusu değildir. Rahmin alınması, kadınlarda cinsel hayatın olumsuz etkilenmesine neden olacak sonuçlar yaratmaz hatta tamamen eski hayatlarına devam edebilirler.

Rahim Alma Ameliyatı gerektiren durum sebebiyle randevu oluşturmak için TIKLAYIN.

Rahim Alma Ameliyatı Nedir?

Rahim alma ameliyatı nedir sorusu son yıllarda çok fazla sorulmaya başlamış çünkü artık insanların az da olsa rahmin alınması ile ilgili ön yargıları kırılmıştır. Rahim alma operasyonları birçok durumda gerçekleştirilebilen kişilerin karın bölgesinde veya vajinal yollardan çıkarılmasıdır. Yapıldığı bölgeye göre rahim alma ameliyatı farklı teknikler kullanılarak ve farklı şekilde isimlendirilerek ifade edilir.

Rahim Alma Ameliyatı Nereden Yapılır?

Rahim alma ameliyatı iki yerden yapılabilir. Bunlardan biri karından kesi oluşturularak gerçekleştirilen robotik veya laparoskopik operasyonlardır. Karın bölgesine açılan 5-10 mm’lik delikler yardımı ile rahim alma işlemi yapılır. Rahim alma operasyonu için tercih edilen bir diğer bölgede vajinal bölgedir. Vajinal yolla yapılan rahim alma operasyonlarına da histerektomi ismi verilir. Rahim alma operasyonlarında hangi yol denenirse denensin uzman bir doktor yardımı gereklidir.

Rahim Alma Ameliyatı Nasıl Yaptırılır?

Rahim alınması için gerçekleştirilen cerrahi müdahale ciddi bir operasyondur. Operasyon öncesinde bazı tetkiklerin yapılması ve hastanın risk durumunun tespit edilmesi gerekir. Gerekli tetkikler sonucunda hastanın risk durumuna göre operasyonun açık veya kapalı yapılmasına karar verilir. Ameliyat günü hastanın öncesinde en az 8-10 saat bir şey yememiş olması gerekir. Ameliyat genel anestezi altında gerçekleştirilir ancak bazı durumlarda bölgesel olarak da anestezi uygulanabilir. Ameliyat ortalama 30 dakika ile 3 saat arasında değişiklik gösterir.

Rahim Alma Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilecekler

Rahim alma ameliyatı olanlar için sonraki süreçte çok önemlidir. Hastaların ameliyattan sonra mutlaka dikkat etmesi gerekenler aşağıdaki gibidir;

  • Hastalar ameliyattan sonra birkaç gün hastane de kalabilir.
  • Operasyon sonrası oluşan ağrılar için doktor gerekli ilaçları verir ve bu sayede de kişinin ağrıları en azından minumum seviyeye iner. İlaçları kullandığınız halde ağrınız geçmiyorsa mutlaka doktorunuza danışmanız gerekir.
  • Doktorunuz ağrı kesicilerin yanı sıra sizlere enfeksiyon riskine karşı antibiyotik verecektir. Bunları da yine doktorunuzun önerdiği biçimde kullanmanız gerekir.
  • Ameliyat sonrası ağır işler yapmamalı ve dikkatli olmalısınız.
  • Operasyon sonrasında kabızlık gibi sorunların yaşanmaması için daha çok sıvı ağırlıklı beslenilmesi gerekir.
  • Operasyondan sonra 24-48 saat süre ile duş almamanız gerekir. Doktorunuz sizlere bu konuda gerekli bilgiyi verecektir.
  • Beklenmedik akıntı ve kanama durumlarında mutlaka doktorunuza başvurmanız gerekir.
  • Hastaneden taburcu olduktan sonra günde mutlaka 15-20 dakika aralığında yürüyüş yapmanız gerekir.
  • Rahim alma operasyonu sonrasında 30-45 gün sonra ancak yeniden cinsel ilişkiye girilebilir.

Rahim Alma Ameliyatı Fiyatı

Rahim alma ameliyatı fiyatı uygulanan yöntemlere ve uzmanlara göre değişiklik gösterir. Bu noktada en net bilgi için öncelikle uzman doktorla görüşmeniz ve muayene olmanız gerekir. Ancak bu şekilde operasyonla ilgili net fiyat bilgisi alabilirsiniz. Gelişmiş teknolojiler sayesinde bu tip operasyonlar daha rahat geçer ancak aynı zamanda da bu tarz seçeneklerde operasyon fiyatları da artış göstermektedir.

Rahim Alma Ameliyatı Ankara

Rahim alma ameliyatı Ankara gibi büyükşehirlerde çok daha gelişmiş yöntemler kullanılarak yapılır. Bu yüzden de bu yerlerde operasyonların başarı oranı çok daha yüksektir. Bu yüzden de öncelikli tercihleriniz mutlaka büyükşehirler olmalıdır. Özellikle bu şehirlerde bulacağınız alanında başarılı uzman doktorlar sayesinde çok daha rahat ve konforlu operasyonlar geçirebilirsiniz.

Doç. Dr. Derman Başaran ile Rahim Alma Ameliyatı

Doç. Dr. Derman Başaran rahim alma ameliyatlarında oldukça başarılı olan bir uzmandır. Sizlere tüm süreç boyunca destek olur ve operasyonların başarılı geçmesi için çalışır. Rahim alma ameliyatı gibi operasyonlarda gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz bu alanda çok başarılı bir uzmandır. Sizler de başta rahim alma operasyonları olmak üzere daha birçok önemli sağlık probleminde hocamıza ulaşabilir ve destek alabilirsiniz. Muayene ve ameliyat hakkında bilgi almak için randevu alabilir ve ziyaret edebilirsiniz.

Yaşama Randevu Alın !