Vulva Kanseri

Vulva, kadın cinsel organlarının en dış kısmına verilen isimdir ve vulva kanseri bu bölgeden kaynaklanır. Vulvar kanser, genellikle kaşıntılı ve yanmalı bir şişlik veya yara olarak bulgu gösterir. Herhangi bir yaşta görülebilmekle beraber, bir ileri yaş hastalığıdır. Vulvar kanser tedavisinde tümör ile birlikte bir miktar sağlam dokunun da çıkartılması ve sağlam cerrahi sınır elde edilmesi hedeflenir. Tümör boyutuna ve tümörün derinliğine bağlı olarak etkilenen taraftaki lenf bezlerinin de çıkartılması gerekli olabilir.

Sentinel Lenf Nodu Biyopsisi

Vulva kanseri cerrahisinin bir parçası olan lenf nodu bezlerinin örneklenmesinde son yıllarda yapılan araştırmalar tüm lenf bezlerinin çıkarılması yerine tümörün döküldüğü ilk lenf bezlerinin çıkarılmasının hastalar için daha az cerrahi risk taşıdığını göstermiştir. Bu işlemin bu konuda deneyimli jinekolojik onkoloji cerrahisi uzmanları tarafından gerçekleştirilmesi gereklidir.

Dr.Derman Başaran, 10 yılı aşkın bir süredir sadece kadın kanserleri ve ilişkili durumlar ile ilgilenen ve hem yurtiçinde hem de yurtdışında en üst düzey kurumlarda eğitim almış ve hizmet etmiş bir hekimdir. Bir klinikteki uzman hekim kadrosu sadece kadın kanserleri ile ilgilendikleri zaman hastaların aldıkları bakım ve tedavi başarısı da en üst düzeyde olmaktadır. Hastalığınızın tedavisinde en başarılı sonuçlar için tedavi olduğunuz merkezde jinekolojik onkoloji cerrahisi uzmanlarının bulunduğundan emin olunuz.

Randevu Alın